Masa Tenisi

Masa Tenisi Nedir? Nasıl Oynanır?

Bir diğer adı pinpon olan oyun, ortasına file gerilmiş bir masanın üstünde 2 yada 4 kişi ile oynanan oyundur.

Oyun yüzeyi masadır. Masa 2,74 cm uzunluğunda 1525 cm genişliğindedir. Yerden 76 cm yüksekliktedir. Oyun alanı masanın yanlarını kapsamamaktadır. Masa tenisinde kullanılan top yaklaşık 23 cm sıçrayacak malzemeden yapılmalıdır. Oyun yüzeyi tek düz renk ve mat olmalıdır. kesinlikle koyu renk olmalıdır. Oynanılan top 40 mm çapında küre olmalıdır. topun ağırlığı 2,7 gram olmalıdır. Selüloit ve plastik malzemeden yapılmaktadır. Top beyaz yada turuncu renkte olmalıdır. Raket farklı boyutlarda ve ağırlıkta olabilir. Ancak tablası eğilmez, düz ve sert yüzeyli olmalıdır. Tablanın genel kalınlığı yapıştıcı dahil toplam 2 mm fazla olmalıdır. Ağ takımı; ağ, ağın askı kordonu, destek çubukları ve bunları masaya tutturan destek çubuklarından oluşur. Ağ, 15,25 cm yüksekliğindeki destek çubuklarına tutturulur.

masa-tenisi

Masa tenisi en zararsız spor dallarından biridir. sakatlanma ve yaralanma oranı oldukça azdır. El, ayak ve zihin kontrolü isteyen düşünerek oynanan ve iyi bir kondisyon ve enerji gerektiren masa tenisi 7 den 70 ‘e oynanan oldukça zevkli bir spor dalıdır.

Türkiye’ de son senelerde masa tenisi alanında kendini kanıtlamıştır. Zararsız bir spor olduğundan anne babaların tercihi haline gelmiştir. Sizde masa tenisi ekipmanlarına ihtiyaç duyarsanız merkezspor.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s