Medikal ve Sağlık

Medikal ve Sağlık Malzemeleri

Sporda en çok kullanılan malzemelerden biride medikal malzemelerdir. Hemen hemen her spor branşında dizlikler, bileklikler, korseler kullanılır.

spor_5186289

Sporcularda çok sık gördüğümüz havlu bileklikler, terlerin ellere doğru inmesini engellemek için kullanılır. Dirseklikler ve dizlikler yine aynı şekilde sporcuların hassas bölgelerin zarar görmemesi için kullanılır. Zarar gören bölgelere de takılan bu medikal ürünler sporcuların en vazgeçilmez malzemelerindendir.

Bir diğer sağlık malzemesi bütün sporcuların kullandığı baldırlıklardır. Baldırlıklar; lif sakatlanmalarına ve gerilmelerine karşı baldırları korur.

Futbolda, basketbolda ve voleybolda en çok kullanılan medikal malzemelerden biri soğutucu spreyidir. Soğutucu sprey; vücudun zarar gören bölgesine sıkılır. Sıkıldığında o bölgenin vücut ısısını düşürür ve o bölgede ağrının azalmasına sebep olur.

Hangi sporu yapıyor olursak olalım, mutlaka koruyucu ekipmanları kullanmamız gerekmektedir. Herşeyden önce güvenlik en önemlisidir. Özellikle spor sizin için yaşamınızın bir parçası haline gelmişse, bu medikal ürünleri mutlaka evinizde bulundurmanız gerekecektir. Medikal ve sağlık ekipmanlarına merkezspor.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s